Wakacje 2013


Tegoroczny wakacyjny wypad zaczęty od…

DSC_6276

 stolicy naszego bałkańskiego celu. Zagrzeb jako miasto Chorwacji najpiękniejszy nie jest, ale jako stolica warty zobaczenia.
W piątkowy letni wieczór jest tutaj naprawdę niezły klimat, co dopiero mieli chłopaki jak byli podczas meczu Chorwacja-Serbia? musiało być ciekawie…

DSC_5064

Nazajutrz wczesna pobudka, śniadanie w Macu i kurs na osławione i bardzo pobularne Jeziora Plitwickie. Jest to chyba jeden z droższych parków narodowych w Europie, ale warto zobaczyć, choć ja osobiście byłem lekko zawiedziony, jednak może to dlatego, że z braku czasu zobaczyliśmy „tylko” pierwszą część zielono-błękitnego parku.

DSC_5204
DSC_5188

Docelowym miejscem naszej wyprawy był Dubrownik, taki też nas przywitał widok gdy przybyliśmy na miejsce. Zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w południowej części Europy, a może i w większym zakresie Tutaj widok z wzgórza Bosanka. Miasto, które zdobią mury obronne jako ciekawostka nigdy nie zostało zdobyte nawet podczas tej ostatniej wojny.

DSC_5463

DSC_5352
DSC_6510

Nasze wakacje, to rzecz jasna nie tylko zwiedzanie był też leżing-plażing, tutaj akurat wygrzewanie się przy zachodzącym słońcu w raz z napojem wycieczki.

DSC_6033

 

Na wyrwanie się od marzeń, przykładowe zdjęcie jak parkują bałkańscy kierowcy, tutaj akurat daleko od siebie zaparkowali, i w sumie nie są bardzo porysowani. Chorwaci jeżdżą z klaksonem, i to konkretnym na nich też trzeba „trąbnąć”, o czym przekonali się pasażerowie podczas powrotu.

Jadąc na kolejne zwiedzanie Dubrownika zatrzymanie przy drodze na „kilka” pamiątkowych zdjęć. Tutaj Dubrownik przy zachodzącym słońcu.

DSC_6209

Chorwacja to nie tylko Dubrownik i Zagrzeb, jest też bardzo ładny Split, tutaj widok na tamtejszą promenadę. Warto pospacerować, ale uwzględnijmy temperaturę.

DSC_6276
DSC_6390ts

Długi powrót ze Splitu oraz korek w Makarskiej wynagrodził piękny zachód słońca. A czy wschód słońca to jest to samo co zachód, tylko, że ze wschodu?

DSC_6509

Piękne Bałkany to nie tylko Chorwacja, polecam podróż nawet jedno dniową do Czarnogóry, warto jechać i to bardzo. Tutaj Zatoka Kotorska i Wyspa Matki Bożej na Skale. Polecam odszukanie legendy w internecie związanej z wyspą.

DSC_5639
DSC_5632
DSC_5605
DSC_5671
DSC_5715
DSC_5753
DSC_5790

Po kąpieli w błękitnym morzu czas na osuszenie i „zwiedzanie” starego fortu Mamula. Fort został wybudowany przez austro-węgierskiego generała, dziś tam tylko pozostały chaszcze, szczury, królik i kilku żuli, swoją drogą ciekawe jak dopłynęli na tą wyspę?
DSC_5823
DSC_5837

Wycieczka po Czarnogórze kończy się w Budvie. Miasto, które konkurowało z Dubrownikiem jako miejsce naszych wakacji. Bardzo ładne, warte zobaczenia, imprezowe… ale dobrze, że wybraliśmy Dubrownik, jednak ładniej.
DSC_5859
DSC_5911

Koniec wakacji i ostatni postój to nasz wyjątkowy, i piękny Budapeszt. Tutaj znane nam miejsce i most. Natomiast ostatnim razem nie udało się zrobić takiej fotografii, tym razem wpadły dodatkowo miejskie lasery.

DSC_6772

DSC_6804
DSC_6797

Wpis testowy, dodany z  cofniętą datą.

do góry

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s